^Powrót na górę

CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta

Ogólnopolski Przegląd Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych "MiniGlobe"

13 kwietnia 2018 r. w naszej Szkole odbyła się szósta już edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych "MiniGlobe". W eliminacjach do konkursu wzięło udział kilkanaście szkół z całej Polski, z których wyłoniono finałową ósemkę. W finale w szranki stanęły grupy teatralne z Józefowa, Birczy, Gdańska, Bydgoszczy, Krojczyna, Lublina i Oświęcimia, a także uczniowie naszego Gimnazjum i Liceum, którzy pod opieką pani Agnieszki Pieniążek-Siekierskiej przygotowali komedię kryminalną pt. "Nurse!". Występy oceniało szanowne Jury w składzie: Anna Madajska (biuro podróży CAMPORT), Mark Harrison (nauczyciel języka angielskiego) oraz aktorzy teatralni i filmowi: Bartłomiej Nowosielski i Daniel Misiewicz. Uczestnicy walczyli o cenne nagrody fundowane m. in. przez wydawnictwo Oxford University Press, naszą absolwentkę, panią Joannę Rafałowicz i firmę Stomatologia Rafałowicz. Nagrody dla najlepszych aktorów Przeglądu, którymi okazali się Natalia Janiga (Oświęcim), Natalia Duchniak (Bircza) oraz Maciej Kierszka (uczeń naszego Liceum), w postaci obozów teatralnych nad polskim morzem, ufundowało biuro podróży CAMPORT. Najlepszy spektakl ("Sister Act") zaprezentował Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwo Salezjańskiego z Oświęcimia, który był krótką, przezabawną adaptacją komedii pt. "Zakonnica w przebraniu", przygotowaną pod opieką pani Róży Grzywacz i pani Marty Sitek. Na drugim miejscu uplasowała się nasza Szkoła, a na trzecim - podopieczni pana Arkadiusza Wtulicha, uczniowie Szkoły Podstawowej (z oddziałami gimnazjalnymi) im. T. Kościuszki w Krojczynie. Gratulujemy zwycięzcom i już nie możemy się doczekać kolejnej edycji. Ponownie liczymy na zgłoszenia z różnych stron Polski i na kolejne trofeum naszej Szkoły.

 

Zdjęcia dostępne pod tym adresem

 

 

 

Copyright © 2013. CV Liceum Ogólnokształcące  Rights Reserved.