Dzień językowy

21 marca 2018r. odbył się w naszej szkole Dzień Językowy, który promował różnorodność kulturową. Tematem przewodnim były kraje Unii Europejskiej. Trzy tygodnie wcześniej każda klasa przystąpiła do losowania państwa, a następnie miała za zadanie przygotowanie „stoiska językowego”, które prezentowało następujące kategorie: atrakcje turystyczne, kuchnia, tradycyjny strój, informacje geograficzne oraz sławne postacie. Jeszcze przed wydarzeniem, uczniowie przygotowali eksponaty oraz plakaty, które ozdobiły korytarz „językowy” na pierwszym piętrze.

Podczas Dnia Językowego komisje złożone z nauczycieli języków obcych, spacerując po szkole, oceniały wkład pracy i pomysłowość naszych uczniów.

Pierwsze miejsce w kategorii liceum zajęła klasa 1 D (p. Ostrowski), drugie miejsce - klasa 2 C (p. Szirch), trzecie miejsce - klasa 1 A (p. Pastuszak). W kategorii gimnazjum: 2 A (p. Bres), 3 B (p. Sikorska), 3 D (p. Arciszewska). Klasy wyróżnione: 2 E (p. Giemza), 3 E (p. Portacha). Gratulujemy zwycięzcom!

Uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych wraz z nauczycielami uczestniczyli także w przygotowaniu i wystawieniu dwóch przedstawień w języku francuskim: „Skąpiec” (p. Sikorska i p. Poprawska), „Le ballon rouge” (p. Kwoczak) oraz jednego w języku angielskim: „Nurse!” (p. Pieniążek-Siekierska). Obejrzeliśmy je we wspaniałej sali widowiskowej Białołęckiego Ośrodka Kultury.

Dzień Językowy w naszej szkole łączy elementy zabawy i nauki oraz stanowi niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. W tym roku nawiązywał także do projektu Erasmus Plus/Power „Kreatywni nauczyciele w nowoczesnej Europie”, w którym biorą udział nauczyciele z naszej szkoły. Jednym z tematów przewodnich projektu jest wielokulturowość wspólnoty europejskiej.