^Powrót na górę

CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta

Dzień otwarty CV Liceum Ogólnokształcącego

 Wszystkich Uczniów szkół gimnazjalnych zainteresowanych wyborem szkoły ponadgimnazjalnej zapraszamy na

Dzień Otwarty CV Liceum Ogólnokształcącego,

który odbędzie się 18 marca 2019r. o godz. 18.00 w budynku szkoły przy ul. Vincenta van Gogha 1 w Warszawie

Więcej informacji można znaleźć w zakładce Strefa rodzica/Rekrutacja

 

Wszystkich Uczniów szkół podstawowych zainteresowanych wyborem szkoły ponadpodstawowej zapraszamy na

Dzień Otwarty CV Liceum Ogólnokształcącego,

który odbędzie się 25 marca 2019r. o godz. 18.00 w budynku szkoły przy ul. Vincenta van Gogha 1 w Warszawie

Więcej informacji można znaleźć w zakładce Strefa rodzica/Rekrutacja

 

 

Edukacja filmowa w kinie Muranów

W ramach zajęć z edukacji medialnej, dodatkowego przedmiotu realizowanego w CV Liceum Ogólnokształcącym, uczniowie klas drugich uczestniczą w projekcie Stowarzyszenia Nowych Horyzontów – nowe horyzonty edukacji filmowej.

Innowacyjny program edukacji medialnej ma charakter interdyscyplinarny. Łączy wybrane elementy      z zakresu wiedzy o filmie, prasie, tekstach kultury; analizuje wybrane elementy nowych mediów. Treści programowe pomagają młodzieży przygotować się do właściwego odbioru kultury, doskonalą umiejętności ważne na egzaminie maturalnym z języka polskiego.

Kolejny rocznik licealistów ma możliwość obejrzeć wartościowe filmy, wysłuchać wykładów krytyków filmowych i filmoznawców. W tym roku uczniowie realizują program „Kino polskie”. Dotychczas obejrzeli następujące filmy:

„Powidoki” - w reż. Andrzeja Wajdy. Film otrzymał Nagrodę Specjalną w roku 2016 na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. To historia artysty w systemie totalitarnym, opowieść o sztuce podporządkowanej systemowi i cenie, jaką artysta płaci za niezależność. Ważne motywy: artysta. totalitaryzm, wolność, sztuka socrealizmu, awangarda, bunt.

„Chce się żyć” – w reż. Macieja Pieprzycy. Film wyróżniony Srebrnymi Lwami za reżyserię, Nagrodą publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w 2013 roku. To budująca, oparta na faktach historia niepełnosprawnego Mateusza, skutecznie walczącego o swoją godność i człowieczeństwo. Ważne motywy: godność, niepełnosprawność, rodzina.

„Wszystko, co kocham” – w reż. Jacka Borcucha . Film otrzymał nagrodę publiczności na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2009 roku oraz nominację do nagrody głównej na Festiwalu Filmowym w Sundance w 2010 roku. Porusza temat dojrzewania i wyrażania siebie poprzez muzykę, przywołuje kontekst historyczny (przełom lat 70. i 80.), czasy stanu wojennego. Ważne motywy: dojrzewanie, stan wojenny, bunt.

W drugim półroczu w ramach realizowanego cyklu czekają kolejne projekcje.

 

 

Copyright © 2013. CV Liceum Ogólnokształcące  Rights Reserved.