Dzień Językowy

20 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Językowy.

Jest to cykliczne wydarzenie przygotowywane przez nauczycieli języków obcych, którego celem jest zachęcenie uczniów do aktywnego uczestniczenia w życiu szkoły oraz poszerzenia swojej wiedzy na temat kultury krajów europejskich.

Jak co roku, nauczycielka języka angielskiego, p. Agnieszka Pieniążek-Siekierska oraz nauczycielki języka francuskiego, p. Renata Sikorska oraz p. Aleksandra Poprawska przygotowały wraz z uczniami wspaniałe przedstawienia, które obejrzeliśmy w sali widowiskowej Białołęckiego Ośrodka Kultury.

Przedstawienie w języku angielskim pt. "Never say never" oraz francuskie pt. "Asterix i Obelix. Misja Kleopatra" zachwyciły publiczność :)

Kolejnym punktem programu były konkursy językowe inspirowane szkoleniami unijnymi, w których uczestniczyli nasi nauczyciele w ramach projektu POWER "Kreatywni Nauczyciele w Nowoczesnej Europie".

Uczniowie, którzy wzięli w nich udział mieli okazję wykazać się wiedzą kulturową oraz geograficzną.

Konkursy przygotowali:

p. Paweł Dudzik - Konkurs Wiedzy o Kulturze Francji

p. Joanna Skibińska-Lewandowska - Konkurs Wiedzy o Austrii

p. Elżbieta Cukierska-Koć - Konkurs Wiedzy o Rosji oraz Konkurs Wiedzy o Historii Irlandii

p. Agata Górna – Konkurs pt. „Learn idioms. Write a story”.

W konkursach wykorzystano materiały, które nauczyciele otrzymali na szkoleniach w Nicei, Londynie, Wiedniu oraz Dublinie.