^Powrót na górę

CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta

WARSZAWSKI PRZEGLĄD TEATRÓW FRANCUSKOJĘZYCZNYCH

W dniu 9 czerwca 2018 roku odbył się Warszawski Festiwal Teatrów Francuskojęzycznych.
Nasza szkoła już po raz kolejny brała  udział w tym przedsięwzięciu.
Uczniowie przygotowywali się do konkursu przez cały rok szkolny, chętnie uczęszczając na zajęcia teatralne prowadzone w języku francuskim przez Panią Aleksandrę Poprawską i Panią Renatę Sikorską . W kuluarach konkursu można było usłyszeć pochwały :,,Jesteście bezkonkurencyjni”. Z ogromną radością informujemy, że decyzją jury nasza młodzież zdobyła I miejsce za przedstawienie ,,Skąpiec”. Ponadto Kacper Rutkowski z klasy III B gimnazjum zdobył nagrodę w kategorii najlepszy aktor. Równolegle z festiwalem teatralnym odbyły się konkursy śpiewu i recytacji. Nasza uczennica Klementyna Kasprzykowska z klasy III B gimnazjum zdobyła III miejsce za piosenkę Edith Piaf ,, Je ne regrette rien.Serdecznie gratulujemy! Zdobyte nagrody są nie tylko dowodem dużego zaangażowania uczniów i nauczycieli, ale również najlepszą motywacją do nauki języka francuskiego.Vive la langue francaise!

   

Warszawska akademia talentów 2017-2018

W 2014 roku dyrektorzy białołęckich gimnazjów podjęli współpracę w zakresie organizacji konkursów gimnazjalnych. Ideą działania była aktywizacja środowiska uczniów i nauczycieli skupienie zadań wokół celów dydaktycznych i poznawcze stymulowanie młodzieży. W bieżącym roku po raz kolejny proponujemy wszystkim warszawskim gimnazjom udział w tym przedsięwzięciu. Warszawska Akademia Talentów została stworzona z myślą o uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej, która chce rozwijać się w różnych dziedzinach wiedzy. W tym roku szkolnym 2017/2018 w ramach Warszawskiej Akademii Talentów odbędzie się 12 konkursów.

Celem konkursów jest:

- Doskonalenie pracy szkół w zakresie wspierania rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych.

- Rozwijanie zainteresowań poznawczych uczniów.

- Wyzwalanie twórczej postawy nauczycieli w poszukiwaniu odpowiednich metod i form pracy z uczniem zdolnym.

- Promowanie szkół, nauczycieli oraz szczególnie uzdolnionych uczniów.

- Wdrażanie uczniów do samokształcenia.

Każde gimnazjum białołęckie przygotowało dwa konkursy. Harmonogram konkursów stanowi załącznik nr 1 do tego pisma.

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w organizowanych konkursach w ramach Warszawskiej Akademii Talentów.

Konkursy odbywają się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Warszawa Białołęka.

Regulamin  Konkursu Edison w gimnazjum

Regulamin konkursu 100-lecie Niepodległej

Regulamin XIII edycji konkursu chemiczno-fizycznego im. Marii Skłodowskiej-Curie

Konkurs fotograficzny 2017-2018

Konkurs inspirowany życiem i twórczością Władysława Reymonta

Regulamin warszawskiego konkursu matematyczno-fizycznego

Regulamin konkursu matematycznego

Konkurs ortograficzny - Ortografik

IV KONKURS MATEMATYCZNO-GEOGRAFICZNY

Krajobrazomania

Konkurs moja dzielnica

„MYŚLĘ, LICZĘ, STOSUJĘ” REGULAMIN WARSZAWSKIEGO TURNIEJU MATEMATYCZNEGO

Warszawska Akademia Talentów

W 2001 roku dyrektorzy białołęckich gimnazjów podjęli współpracę w zakresie organizacji konkursów gimnazjalnych. Ideą działania była aktywizacja środowiska uczniów i nauczycieli, skupienie zainteresowań wokół celów dydaktycznych i poznawcze stymulowanie młodzieży. W bieżącym roku proponujemy wszystkim warszawskim gimnazjom udział w tym przedsięwzięciu. Warszawska Akademia Talentów została stworzona z myślą o uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej, która chce rozwijać się w różnych dziedzinach wiedzy. Inicjatywa skierowana jest do grupy nastolatków w przedziale wiekowym 13-16 lat. W roku szkolnym 2016/2017 w ramach Warszawskiej Akademii Talentów odbędzie się 12 konkursów tematycznych i artystycznych.

 

 Do pobrania:

AKTYWNY SAMORZĄD 2016/2017

 najaktywniejszaOgłaszamy kolejną edycję konkursu Samorządu Uczniowskiego Liceum „MOJA KLASA JEST THE BEST!” Regulamin konkursu dostępny jest na tablicy informacyjnej SU Liceum oraz u wychowawców klas 1 i 2. Liczymy na aktywny udział klas w pracach Samorządu Uczniowskiego!

W ubiegłym roku tytuł AKTYWNEJ KLASY otrzymała klasa 2B. W ramach nagrody uczniowie mają lekcje z native speakerem panem Markiem Harrisonem.

Copyright © 2013. CV Liceum Ogólnokształcące  Rights Reserved.