^Powrót na górę

CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta

Szkolny Konkurs Historyczny

Świętując stulecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj, nauczyciele historii zorganizowali 09. 11. 2018 r. Szkolny Konkurs Historyczny „Powstań Polsko, skrusz kajdany…”. Konkurs był otwarty dla wszystkich uczniów naszej szkoły (gimnazjum i liceum). Wzięło w nim udział 29 osób. Wyniki konkursu pokazały, dużą wiedzę i zainteresowanie tematyką niepodległościową wśród naszej młodzieży. Finalistą konkursu został uczeń klasy 3 c LO – Dawid Micek.

Honorowy patronat nad naszym konkursem objęli: Wicemarszałek Sejmu RP – Stanisław Tyszka, Senator RP – Jan Żaryn oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik. Ufundowali oni również cenne nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.

W ramach wdzięczności za współpracę z tak szacownymi politykami, przedstawiciele uczniów wraz z wicedyrektorem liceum – panią Ewą Przedborską, udali się 23. 11.2018 do Sejmu RP, aby osobiście podziękować Panu Wicemarszałkowi Stanisławowi Tyszce i Panu Senatorowi Janowi Żarynowi za ten patronat.

Dodatkową nagrodą dla uczestników konkursu, była możliwość uczestnictwa w Pikniku Patriotycznym zorganizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Wzięło w nim udział 11 uczniów naszego liceum z różnych klas.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku szkolnym, w naszej szkole miał miejsce Konkurs Wiedzy o Polskim Parlamencie. Wówczas również patronatem i pomocą służył nam Pan Marszałek Tyszka. Pojawił się wówczas osobiście na wręczeniu nagród zwycięzcom tego konkursu, a następnie poprowadził bardzo ciekawe zajęcia z młodzieżą na temat funkcjonowania naszego parlamentu.

 

 

 

WARSZAWSKI PRZEGLĄD TEATRÓW FRANCUSKOJĘZYCZNYCH

W dniu 9 czerwca 2018 roku odbył się Warszawski Festiwal Teatrów Francuskojęzycznych.
Nasza szkoła już po raz kolejny brała  udział w tym przedsięwzięciu.
Uczniowie przygotowywali się do konkursu przez cały rok szkolny, chętnie uczęszczając na zajęcia teatralne prowadzone w języku francuskim przez Panią Aleksandrę Poprawską i Panią Renatę Sikorską . W kuluarach konkursu można było usłyszeć pochwały :,,Jesteście bezkonkurencyjni”. Z ogromną radością informujemy, że decyzją jury nasza młodzież zdobyła I miejsce za przedstawienie ,,Skąpiec”. Ponadto Kacper Rutkowski z klasy III B gimnazjum zdobył nagrodę w kategorii najlepszy aktor. Równolegle z festiwalem teatralnym odbyły się konkursy śpiewu i recytacji. Nasza uczennica Klementyna Kasprzykowska z klasy III B gimnazjum zdobyła III miejsce za piosenkę Edith Piaf ,, Je ne regrette rien.Serdecznie gratulujemy! Zdobyte nagrody są nie tylko dowodem dużego zaangażowania uczniów i nauczycieli, ale również najlepszą motywacją do nauki języka francuskiego.Vive la langue francaise!

   

Warszawska akademia talentów 2017-2018

W 2014 roku dyrektorzy białołęckich gimnazjów podjęli współpracę w zakresie organizacji konkursów gimnazjalnych. Ideą działania była aktywizacja środowiska uczniów i nauczycieli skupienie zadań wokół celów dydaktycznych i poznawcze stymulowanie młodzieży. W bieżącym roku po raz kolejny proponujemy wszystkim warszawskim gimnazjom udział w tym przedsięwzięciu. Warszawska Akademia Talentów została stworzona z myślą o uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej, która chce rozwijać się w różnych dziedzinach wiedzy. W tym roku szkolnym 2017/2018 w ramach Warszawskiej Akademii Talentów odbędzie się 12 konkursów.

Celem konkursów jest:

- Doskonalenie pracy szkół w zakresie wspierania rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych.

- Rozwijanie zainteresowań poznawczych uczniów.

- Wyzwalanie twórczej postawy nauczycieli w poszukiwaniu odpowiednich metod i form pracy z uczniem zdolnym.

- Promowanie szkół, nauczycieli oraz szczególnie uzdolnionych uczniów.

- Wdrażanie uczniów do samokształcenia.

Każde gimnazjum białołęckie przygotowało dwa konkursy. Harmonogram konkursów stanowi załącznik nr 1 do tego pisma.

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w organizowanych konkursach w ramach Warszawskiej Akademii Talentów.

Konkursy odbywają się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Warszawa Białołęka.

Regulamin  Konkursu Edison w gimnazjum

Regulamin konkursu 100-lecie Niepodległej

Regulamin XIII edycji konkursu chemiczno-fizycznego im. Marii Skłodowskiej-Curie

Konkurs fotograficzny 2017-2018

Konkurs inspirowany życiem i twórczością Władysława Reymonta

Regulamin warszawskiego konkursu matematyczno-fizycznego

Regulamin konkursu matematycznego

Konkurs ortograficzny - Ortografik

IV KONKURS MATEMATYCZNO-GEOGRAFICZNY

Krajobrazomania

Konkurs moja dzielnica

„MYŚLĘ, LICZĘ, STOSUJĘ” REGULAMIN WARSZAWSKIEGO TURNIEJU MATEMATYCZNEGO

Warszawska Akademia Talentów

W 2001 roku dyrektorzy białołęckich gimnazjów podjęli współpracę w zakresie organizacji konkursów gimnazjalnych. Ideą działania była aktywizacja środowiska uczniów i nauczycieli, skupienie zainteresowań wokół celów dydaktycznych i poznawcze stymulowanie młodzieży. W bieżącym roku proponujemy wszystkim warszawskim gimnazjom udział w tym przedsięwzięciu. Warszawska Akademia Talentów została stworzona z myślą o uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej, która chce rozwijać się w różnych dziedzinach wiedzy. Inicjatywa skierowana jest do grupy nastolatków w przedziale wiekowym 13-16 lat. W roku szkolnym 2016/2017 w ramach Warszawskiej Akademii Talentów odbędzie się 12 konkursów tematycznych i artystycznych.

 

 Do pobrania:

Copyright © 2013. CV Liceum Ogólnokształcące  Rights Reserved.