^Powrót na górę

CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta

Ortograficzne sukcesy w LO

 

 

 

Ortograficzne sukcesy w LO

Z ogromną satysfakcją informujemy, że licealiści z klas pierwszych znaleźli się wśród najlepszych uczniów na Mazowszu w 2018 roku.

W Konkursie Ortograficznym „Ortografia na medal”, organizowanym pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów, w etapie wojewódzkim, w kategorii szkół ponadpodstawowych,

Wiktoria Wojciechowska z 1E została laureatem,

a Julia Pycz z 1E i Michał Olszewski z 1C - finalistami Konkursu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko ortograficznych.

Anna Brodawka – koordynator Konkursu

 

Etap dzielnicowy Konkursu Ortograficznego

orto1Dnia 14 stycznia w CV Liceum Ogólnokształcącym odbył się II etap XVII Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” dla uczniów liceum. Uczestnicy pisali dyktando przygotowane przez profesora Radosława Pawelca, a następnie rozwiązywali test gramatyczny.

Do III etapu – wojewódzkiego zakwalifikowali się:

  1. 1.Małgorzata Szuba z 1D
  2. 2.Natalia Poczek z 3C
  3. 3.Robert Buczyński z 3D

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uroczyste podsumowanie etapu dzielnicowego i oficjalne ogłoszenie wyników oraz wyłonienie Warszawskiego Mistrza Ortografii odbędzie się 8 lutego (środa) o godz.13.00 w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul. Stara 4.

Etap wojewódzki odbędzie się 11 marca 2017 roku (sobota) o godz. 10.00 w Zespole Szkół Samochodowych im. Czesława Orłowskiego przy ul. Jana Pawła II nr 69 w Warszawie.

 

PODWÓJNIE ZŁOTY HERBERT!

 1 1Takiego sukcesu w piłce siatkowej Białołęka jeszcze nie miała. Co więcej, żadna z dzielnic warszawskich w ciągu co najmniej 10 ostatnich lat nie osiągnęła tego, co tarchomińskie liceum. 28 kwietnia br. reprezentacja piłki siatkowej chłopców CV Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Herberta w Warszawie rozegrała zacięty finał Warszawskiej Olimpiady Młodzieży z LXX Liceum im. A. Kamińskiego z Ursynowa, w którym zwyciężyła (2:1 w setach), zdobywając upragnione złoto. Ów sukces cieszy tym bardziej, iż niespełna dwa tygodnie wcześniej siatkarki CV Liceum także zdobyły najwyższe trofeum WOM. Takiego podwójnego sukcesu w jednej dyscyplinie zespołowej dawno żadna dzielnica nie miała.

Białołęka ciężko pracowała na takie osiągnięcia. Zdecydowana większość złotej drużyny męskiej to wychowankowie klasy sportowej Gimnazjum Nr 122, które wraz z CV LO tworzy Zespół Szkół Nr 106. Bieżący rok to już szósty rok treningów w szkolnych obiektach pod czujnym okiem trenerów, pana Pawła Sutyńca i pana Łukasza Siekierskiego. Taki wysiłek musiał się opłacić. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy udowodnili, że w Warszawie nie ma im równych.

Droga tarchomińskich siatkarzy do finału nie była łatwa. Choć pewnie wygrywali mecze w rozgrywkach grupowych, w późniejszych etapach czekało ich sporo problemów. Należy wziąć pod uwagę, że chłopcy – podobnie jak dwa tygodnie wcześniej dziewczęta – nie mieli okazji zmierzenia się w rozgrywkach dzielnicowych, ze względu na to, że CV LO jest jedynym liceum na warszawskiej Białołęce. Tym sposobem rywalizowali w Olimpiadzie z mistrzami poszczególnych dzielnic, nie będąc do końca świadomymi ich poziomu. Na szczęście nie dali się zaskoczyć. Determinacja, odpowiednie wyszkolenie oraz mózg zespołu, rozgrywający (ale i doskonale atakujący i zagrywający) Piotr Cecot pozwoliły im sięgnąć po najwyższe trofeum zawodów. Teraz pozostaje nam tylko wierzyć, że ten sukces powtórzą za rok!

Najlepsi siatkarze w Warszawie to: Piotr Cecot, Szymon Grzyb, Tymoteusz Kaczmarek, Olaf Kinast, Dorian Lewandowski, Michał Rojewski, Jakub Rutkowski, Hubert Wielądek. Trenerzy: Paweł Sutyniec, Łukasz Siekierski.

Finał Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”

Trzy uczennice klasy 2C naszego liceum: Olga Gołąb, Katarzyna Malinowska i Natalia Poczek  zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego XVI Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Uczestniczki w etapie dzielnicowym zmierzyły się z trudnym dyktandem i testem sprawdzającym znajomość ortografii i interpunkcji.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy !

XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego

3 grudnia dwie uczennice liceum: Daria Parczyńska oraz Kristina Vynohradova wzięły udział w eliminacjach szkolnych XLVII Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Z przyjemnością zawiadamiamy, że obie uczennice przeszły do etapu okręgowego.

Gratulujemy!

Copyright © 2013. CV Liceum Ogólnokształcące  Rights Reserved.