^Powrót na górę

CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta

„SŁODKI PONIEDZIAŁEK” oraz BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ CHARYTATYWNY

„SŁODKI PONIEDZIAŁEK” oraz BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ CHARYTATYWNY

10 grudnia zorganizowaliśmy dla uczniów naszej Szkoły akcję charytatywną „Słodki Poniedziałek”. Chętni uczniowie i nauczyciele przygotowali domowe wypieki, które można było zakupić na długiej przerwie na holu głównym.

Tego dnia, podczas zebrań z rodzicami odbył się również kolejny już kiermasz ozdób i wypieków bożonarodzeniowych, na którym można było zakupić stroiki, choinki, ozdoby choinkowe, pierniczki, ciasta i kartki świąteczne. W przygotowania byli zaangażowani nauczyciele, chętni rodzice oraz uczniowie. Wspólnymi siłami udało się stworzyć nie tylko piękne ozdoby i smaczne wypieki, ale także przedświąteczną atmosferę. 

Wszystkim dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w przygotowania oraz za zakup naszych rękodzieł, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Kwota jaką udało się zebrać to 1483zł, została ona przeznaczona na pomoc zaprzyjaźnionemu nam już Domowi Dziecka w Radomiu. Tym razem za pośrednictwem pani Moniki Giemzy przekazaliśmy środki kosmetyczne i higieniczne dla dzieci.

Samorząd Uczniowski

ZBIÓRKA DARÓW DLA SCHRONISKA ZWIERZĄT

 

ZBIÓRKA DARÓW DLA SCHRONISKA ZWIERZĄT


Na początku roku szkolnego Samorząd Gimnazjum i Liceum ogłosił zbiórkę darów dla schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie przystąpili do  akcji,  przynosili karmę, koce i środki pielęgnacyjne. Akcja cieszyła się ogromną popularnością, a szczególnie zaangażowaniem wykazała się klasa 3C gimnazjum z wychowawczynią p. Elżbietą Cukierską- Koć oraz klasa 1C LO z wychowawcą p. Izabelą Zaleską.

Zebrane dary zostały przekazane do schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim z pomocą Pomoc  pani Agnieszki Kwoczak .


Akcja będzie kontynuowana w drugim semestrze.  Czekamy na dary rzeczowe dla czworonogów!

Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY

WSZYSTKIM PRZYJACIOŁOM ZWIERZĄT

 

„ GWIAZDKA DLA KAŻDEGO” CZYLI ŚWIĄTECZNE PACZKI DLA UBOGICH

 

„ GWIAZDKA DLA KAŻDEGO” CZYLI ŚWIĄTECZNE PACZKI DLA UBOGICH

Grudzień to wyjątkowy czas. Zgodnie z tradycją w tym właśnie okresie obdarowujemy naszych bliskich i znajomych świątecznymi prezentami. Podobnie jak w latach ubiegłych Samorząd Gimnazjum i Liceum nie zapomniał o najbardziej potrzebujących rodzinach w naszej okolicy. Tradycyjnie w  grudniu ruszyliśmy z akcją „ Gwiazdka dla każdego”. Zorganizowaliśmy zbiórkę żywności w poszczególnych klasach i przygotowaliśmy paczki świąteczne, które zostały dostarczone do Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Van Gocha przed Świętami Bożego Narodzenia. Dzięki Waszej wrażliwości i hojności mogliśmy sprawić ubogim rodzinom maleńką radość świąteczną. Artykułów było tak dużo, że musieliśmy jechać dwukrotnie do ośrodka, a najwięcej z nich przyniosła klasa 3E gimnazjum z wychowawczynią p. Moniką Giemzą oraz klasa 2B LO pod opieką wychowawcy pani Moniki Boguszewskiej.

Kolejna akcja w okolicach Świąt Wielkanocnych. Mamy nadzieję, że zaangażuje się w nią jeszcze więcej osób.

Samorząd Uczniowski

 

BIEG PO NOWE ŻYCIE 15 WRZEŚNIA 2018 ROK

W sobotę 15 września 2018 r. odbyła się już 13. edycja akcji Bieg po Nowe Życie  pod hasłem  "Nosimy w sobie niejedno życie". Akcja ta ma za zadanie promować świadome dawstwo narządów.

Tradycyjnie wzięło w niej  udział wiele gwiazd kina, telewizji, muzyki, sportu, mediów   i kabaretu jak również osób po przeszczepach między innymi z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji. Sztafetowy marsz odbył się w Parku Świętokrzyskim przy Pałacu Kultury i Nauki, uczestnicy maszerowali z kijami do nordic walking. W Biegu po Nowe Życie wyniki to drugorzędna sprawa. Liczą się przede wszystkim szczytny cel i dobra zabawa. W sobotnim Biegu po Nowe Życie wśród 79 sztafet, które pojawiły się na starcie najlepsza okazała się sztafeta Subaru z Piotrem Zeltem, Michałem Sobkowiakiem oraz Pawłem Latałą. Drugie miejsce zajęła sztafeta Hotelu Marriott z Michałem Mikołajczakiem, Łukaszem Bojanowskim i Bartłomiejem Kaproniem, na trzecim uplasowała się sztafeta Santander Consumer Bank z Rafałem Maserakiem, Lucjanem Mileszczykiem i Justyną Owsiak. Uczniowie i nauczyciele  Naszej szkoły jako wolontariusze dzielnie pomagali   w tym przedsięwzięciu.

Kiermasz ozdób świątecznych w roku szkolnym 2017/2018

Dnia 11 grudnia w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego został zorganizowany kiermasz bożonarodzeniowy.

Uczniowie sprzedawali własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz upieczone ciasta, babeczki i choinki. Jesteśmy bardzo wdzięczni nie tylko uczniom , ale także Rodzicom , którzy włączyli się w przygotowania do kiermaszu oraz wspierali finansowo potrzebujących, zakupując pocztówki, ozdoby i wypieki. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne. Życzymy wszystkim radosnych świąt Bożego Narodzenia.

Opiekunowie SU

Copyright © 2013. CV Liceum Ogólnokształcące  Rights Reserved.