^Powrót na górę

CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta

Kiermasz ozdób świątecznych w roku szkolnym 2017/2018

Dnia 11 grudnia w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego został zorganizowany kiermasz bożonarodzeniowy.

Uczniowie sprzedawali własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne oraz upieczone ciasta, babeczki i choinki. Jesteśmy bardzo wdzięczni nie tylko uczniom , ale także Rodzicom , którzy włączyli się w przygotowania do kiermaszu oraz wspierali finansowo potrzebujących, zakupując pocztówki, ozdoby i wypieki. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na cele charytatywne. Życzymy wszystkim radosnych świąt Bożego Narodzenia.

Opiekunowie SU

Lekcja inna niż wszystkie…

niaLekcja w Narodowym Instytucie Audiowizualnym zorganizowana 3 listopada dla klas 2C i 3A Liceum z pewnością różniła się od dotychczasowych wycieczek dydaktycznych. Ku naszemu zaskoczeniu , prowadzący - pan Karol Jachymek - starał się zaangażować nas do aktywnego udziału w spotkaniu. Był zainteresowanym tym, co mieliśmy do powiedzenia, sprawnie kierował dyskusją. A temat lekcji dotyczył motywu śmierci w kulturze. Przez trzy godziny intensywnych zajęć pojawiały się tytuły omawianych lektur, ikonografia personifikująca wizerunek śmierci, przykłady dzieł malarskich, fotografie, teksty piosenek, utwory poetyckie. Znane nam pojęcia łacińskie: danse macabre, vanitas, memento mori, przeplatały się z obrazami starych mistrzów – Dürera, Bruegela, z dziełami autorów XX wieku – Beksińskiego , Wilesa, Szymborskiej, Bursy, Twardowskiego. Liryczna piosenka Przybory i Wasowskiego, wykonana przez Turnaua rozbrzmiewała obok przeboju Republiki „Śmierć w bikini”.

Prowadzący przygotował interesujące zadania , a praca w grupach, burza mózgów, interpretacje tekstów kultury dawały możliwość każdemu z nas na wyrażenie własnej opinii, pozwalały brać aktywny udział w lekcji. Poznaliśmy różniące się od siebie spojrzenia na śmierć - dotyczące sfery duchowej oraz wypowiedzi artystycznej.

Kolejne moduły zajęć rozdzielały przerwy, w trakcie których mogliśmy poznać nowoczesny budynek Instytutu, czy odetchnąć w sympatycznie urządzonej kawiarni.

Początkowe obawy, że wykład będzie nudny, okazały się bezpodstawne. Lekcja była atrakcyjna i ukazywała popularny motyw w różnorodny sposób. Maturzyści z 3A zapewne wykorzystają wiedzę z zajęć już w maju, a nam na pewno będzie łatwiej przygotować się do ustnej matury z języka polskiego w kolejnym roku.

Uwagami podzieliły się : Klaudia Budek, Kinga Swetkowicz z klasy 2C

Zdjęcia wykonał – Marcin Rukat z klasy 2C

Wielkanocny Kiermasz Ozdób i Wypieków 2016

1 17 i 8 marca Samorząd Uczniowski Liceum zorganizował kiermasz wypieków wielkanocnych. Pyszne babeczki, sernik i ciasteczka przygotowały uczennice z klasy 1A, 2B oraz pani Marta Rogalska, nauczycielka języka niemieckiego. Udało nam się zebrać 338 zł. Dochód ze sprzedaży słodkich wypieków zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym z Domu Dziecka w Radomiu. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję.

KIERMASZ OZDÓB ŚWIĄTECZNYCH 2015

 1 0Dnia 14 grudnia 2015 r. odbył się zorganizowany przez Samorząd Uczniowski ZS nr 106 kiermasz ozdób świątecznych i słodkości. Po raz kolejny aktywnie włączyli się uczniowie naszej szkoły , przygotowując piękne ozdoby świąteczne i smaczne pierniki. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim Rodzicom, uczniom i pracownikom szkoły za zakup świątecznych ozdób . Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na pomoc podopiecznym z Domu Dziecka w Radomiu.

Opiekunowie SU Zespołu Szkół nr 106

ŚWIĄTECZNY KIERMASZ WYPIEKÓW 2015

1 0W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski Liceum po raz trzeci zorganizował świąteczny kiermasz wypieków. Najwięcej słodkich pyszności przygotowały uczennice z klasy 2B. Były babeczki, pierniczki, rogaliki i ciasteczka. Sprzedaż wypieków odbyła się 14 grudnia na zebraniu z rodzicami oraz 15 grudnia na długiej przerwie. Zebraliśmy 433,70 zł. Dochód z kiermaszu przekazany zostanie dla podopiecznych Domu Dziecka w Radomiu. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali świąteczne wypieki.

Copyright © 2013. CV Liceum Ogólnokształcące  Rights Reserved.