^Powrót na górę

CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta

Zapal światło zapomnianym

 "A choć ich życia płomień zgasł, To myśli o nich są przecież w nas..."

 Samorząd Uczniowski Liceum od wielu lat organizuje akcję „Zapal światło zapomnianym”. Jej celem jest podtrzymanie pamięci o tych, którzy odeszli. Co roku w październiku opiekunowie SU, we współpracy z wychowawcami klas organizują zbiórkę zniczy, które w związku ze Świętem Zmarłych zostają zapalone na warszawskich cmentarzach.

W tym roku zebraliśmy ponad 200 zniczy, z czego najwięcej przyniosła klasa 1B. Do akcji włączyły się również klasy 1A, 1C, 2B, 2C, 2D, 3C.

29 października br. roku klasa 1B wraz z wychowawczynią p. B. Waśk wybrała się na Cmentarz Powązkowski. Uczniowie odwiedzili mogiły ludzi kultury i nauki oraz rodaków, którzy w bohaterski sposób zapisali się na kartach historii. W zadumie zapalono znicze w Alei Zasłużonych jak również na bezimiennych i opuszczonych mogiłach. Uczniowie na chwilę zatrzymali się przy grobie Zbigniewa Herberta, patrona Liceum.

Cmentarz Powązkowski jest swoistym albumem portretów historii. Mogiły i umieszczone na nich inskrypcje pozwalają nam zachować pamięć o tych, którym zawdzięczamy tak wiele.

 

Copyright © 2013. CV Liceum Ogólnokształcące  Rights Reserved.