^Powrót na górę

CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta

Niecodzienna wycieczka – spektakl w Areszcie Śledczym

folderTrzynastego marca nasza klasa - 3 C liceum wraz z opiekunami p. Anną Brodawką i p. Moniką Boguszewską, odwiedziła Areszt Śledczy przy białołęckim więzieniu. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w projekcie resocjalizacji, w ramach którego osadzeni wystawiali własną propozycję odczytania "Dziadów" połączoną z przedstawieniem osobistych tekstów lirycznych. Miejsce, w jakim odbywał się spektakl nie miało sceny, kurtyny. Była to zwykła sala, świetlica dla osadzonych. Zajęliśmy miejsca na widowni, a po jakimś pewnym czasie puste

Czytaj więcej: Niecodzienna wycieczka – spektakl w Areszcie Śledczym

Lekcja edukacji medialnej z Małgorzatą Brus.

„Od listka figowego do sukni ślubnej" tak brzmiał tytuł prezentacji multimedialnej opowiadającej o historii mody, którą 21 października przedstawiła nam Pani Małgorzata Brus. Uczniowie klas drugich liceum w ramach lekcji edukacji medialnej odbyli podróż od czasów, kiedy ubrania nie były najważniejsze, bo ludzie nie nosili ich wcale, do dni obecnych, w których jak wszystkim wiadomo, moda jest bardzo istotnym elementem naszego życia i współczesnej kultury. Na początku spotkania Pani Brus krótko opowiedziała na czym polega wykonywany przez nią zawód – kostiumografa filmowego. Przytoczyła kilka znanych sztuk oraz filmów, do których kostiumy opracowywała, dorzucając zabawne anegdoty.

Czytaj więcej: Lekcja edukacji medialnej z Małgorzatą Brus.

Lekcja przedsiębiorczości z Piotrem Pietrzakiem

W kwietniu w klasach trzecich LO, w ramach lekcji Przedsiębiorczości, zorganizowanych przez Joannę Popławską odbyły się wykłady "Jeśli nie korporacja to co" przeprowadzonych przez Piotra Pietrzaka entuzjastę i technologicznego ewangelistę, od 15 lat związany z branżą IT. Specjalizuje się w projektach optymalizacji i transformacji IT. Jest członkiem 32-osobowej grupy Innovation Network, zajmującej się w IBM rozwijaniem nowatorskich rozwiązań.

Czytaj więcej: Lekcja przedsiębiorczości z Piotrem Pietrzakiem

Zajęcia profilaktyczne na temat "Kim jestem". Koncert zespołu Excel

07Dnia 12 grudnia 2012 r. w Zespole Szkół nr 106 odbyły się zajęcia profilaktyczne na temat sposobów osiągania sukcesu, wartości moralnych ważnych w życiu. Uczniowie wysłuchali koncertu zespołu „Excel" z Nowej Zelandii. Obejrzeli dramę w j. angielskim odpowiadającą na ważne pytania: Kim jestem? Jaki mam cel w życiu? Co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi? Gimnazjaliści uświadomili sobie, że w życiu nie są ważne wartości materialne, lecz moralne tj.

Czytaj więcej: Zajęcia profilaktyczne na temat  "Kim jestem". Koncert zespołu Excel

Spotkanie z adwokatem i prokuratorem w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości

Dnia 28.11.2012 my - uczniowie klas trzecich liceum mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole adwokatów: Piotra Kacperskiego i Pawła Popławskiego z kancelarii "Kacperski, Popławski. Adwokaci w Warszawie" oraz w dniu 15.03.2013 Pana prokuratora Piotra Sielskiego z Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Południe w Warszawie. Spotkania te zorganizowane były dzięki staraniom Pani Joanny Popławskiej w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości.

Czytaj więcej: Spotkanie z adwokatem i prokuratorem w ramach lekcji podstaw przedsiębiorczości

Copyright © 2013. CV Liceum Ogólnokształcące  Rights Reserved.