^Powrót na górę

Gimnazjum Nr 122 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. gen. Charlesa de Gaulle’a

Warszawski Festiwal Teatrów Francuskojęzycznych

Dnia 10 czerwca 2017 roku w naszej szkole odbył się Warszawski Festiwal Teatrów Francuskojęzycznych.
Zespół Szkół Nr 106 już po raz drugi współorganizował ten prestiżowy konkurs. W tym roku mogliśmy podziwiać  młodzież nie tylko w zmaganiach teatralnych, ale również w wierszu i piosence.
Konkurs cieszył się  dużym zainteresowaniem. Było to niezwykle wydarzenie. Widzowie mogli obejrzeć wspaniałe spektakle w języku francuskim, podziwiać piękne stroje aktorów oraz  zachwycać się  grą aktorską wielu uczestników konkursu, a także posłuchać znanych francuskich  piosenek i wzruszającej poezji.
Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do konkursu przez cały rok szkolny, chętnie uczęszczając na zajęcia teatralne prowadzone w języku francuskim przez Panią Aleksandrę Poprawską i Panią Renatę Sikorską .
Cieszymy się , że efekty naszej pracy zostały docenione i zdobyliśmy  pierwsze miejsce za przedstawienie :

,, La Belle et la Bête” ,czyli Piękna i Bestia. Na duże uznanie zasługują  wyróżnieni
za grę aktorską uczniowie :  Zofia Żukowska i Kacper Rutkowski  z klasy  II B . Doceniona za śpiew została  również Klementyna Kasprzykowska z klasy II B.
Jesteśmy dumni, że gimnazjaliści osiągają sukcesy  w wielu , wartościowych konkurach ,zdobywając punkty  podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.
Udział  naszych uczniów w Warszawskim Festiwalu Francuskojęzycznych to wspaniała przygoda, możliwość realizacji pasji aktorskich oraz poszerzania wiedzy.

Copyright © 2013. Gimnazjum Nr 122  Rights Reserved.