Jak co roku, siatkarki naszego Liceum wzięły udział w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Od kilku lat nie schodzą poniżej najlepszej ósemki w stolicy. Nie było zatem niespodzianką, że tegoroczne WOM-y okazały się sukcesem dla podopiecznych trenerów Łukasza Siekierskiego i Pawła Sutyńca. Licealistki sięgnęły po upragnione złoto!

Były to dla dziewcząt bardzo pracowite i męczące dwa tygodnie kwietnia. W sumie miały do rozegrania 9 meczów, z których wygrały… wszystkie dziewięć! Warto jednak zaznaczyć, że to nie te dwa tygodnie zdecydowały o wymarzonym zwycięstwie, ale ciężka praca przez ostatnie 6 lat, bowiem połowa drużyny już tak długo trenuje pod okiem pana Siekierskiego i Sutyńca. Pierwsze kroki stawiały w klasie siatkarskiej naszego Gimnazjum. Poza tym, Białołęka jako jedyna dzielnica z biorących udział w zawodach ma tylko jedno liceum, przez co uczennice CV LO nie rozgrywają meczów dzielnicowych i są rzucane od razu na głęboką wodę, mierząc się z mistrzami pozostałych warszawskich dzielnic.

I choć mecze, w szczególności finałowe,  nie były łatwe, a w trakcie zawodów nie obyło się bez gorszych chwil i obaw o kolejne starcia (przed finałami czołowa atakująca zespołu, Aleksandra Bober z kl. 2C, doznała kontuzji, która pozbawiła ją możliwości fizycznego wspierania koleżanek), wiara we własne możliwości, pewność siebie na boisku i radość gry sprawiły, że dziewczęta z rozgrywek wyszły zwycięsko.

Nie zawiedli również kibice. Na mecz finałowy przyjechała liczna grupa naszych licealistów, aby pomóc swoim koleżankom w sięgnięciu po najwyższe trofeum, tym bardziej, iż walczyły one z faworytem zawodów i jednocześnie gospodarzem, XLI Liceum Ogólnokształcącym im. J. Lelewela. Wynik meczu (2:0 w setach) świadczy tylko o tym, że była to zasłużona wygrana. Szkoda tylko, że szkolne zawody piłki siatkowej na tym etapie się kończą. Gdyby była możliwość pokazania swoich możliwości na poziomie wojewódzkim, a nawet krajowym, na pewno nie mielibyśmy się czego wstydzić.

Oby więcej takich triumfów święcili nasi uczniowie!

Najlepsze siatkarki w Warszawie to: Aleksandra Bober, Paulina Dybus, Natalia Górska, Marta Kowalska, Zosia Krasowska, Daria Parczyńska, Ilona Puławska, Katarzyna Pasztalaniec, Aleksandra Sienkiewicz, Paulina Szóstkiewicz, Aleksandra Zalewska. Trenerzy: Łukasz Siekierski i Paweł Sutyniec.