Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest największą w Europie imprezą plenerową o tematyce naukowej. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 106 uczestniczą w Pikniku Naukowym od 2006 roku – wówczas patronem było Polskie Radio BIS.

Już po raz 11 Nasza szkoła 7 maja 2016 roku weźmie udział w tym plenerowym festiwalu naukowej kreatywności. Wzorem ostatnich lat gościć będziemy na Stadionie Narodowym. Tematem tegorocznego spotkania będzie „Zdrowie”, czyli postaramy się pokazać związek nauki z naszym zdrowiem, medycyną i ochronią zdrowia.

Zawsze przygotowywaliśmy pokazy i doświadczenia zgodnie z tematem pikniku. Z każdą kolejną edycją coraz więcej nauczycieli i uczniów naszej szkoły czynnie bierze w niej udział. Przed 18. edycją zostaliśmy zaproszeni do Polskiego Radia (www.polskieradio24.pl), aby na falach eteru opowiedzieć o naszych pokazach i fascynacji nauką. W roku 2015 świętowaliśmy 10 udział w imprezie.

Uczestnicy Pikniku Naukowego, bawiąc się, rozwijają swoje zdolności i zainteresowania. Z twórczym zapałem, z pomocą nauczycieli, próbują sił w wymyślaniu ciekawych doświadczeń chemicznych, fizycznych, biologicznych, łamigłówek matematycznych czy dzielą się swoimi zdolnościami artystycznymi. Mimo wielu godzin poświęconych na pracę, corocznie można liczyć na sporą grupę zapaleńców. Wśród uczniów są tacy, dla których uczestnictwo w Pikniku Naukowym stało się tradycją. Zapraszany mieszkańców Białołęki do naszego stoiska A13.

Agnieszka Portacha – nauczyciel chemii w Zespole Szkół nr 106