Świętując stulecie odzyskania niepodległości przez nasz kraj, nauczyciele historii zorganizowali 09. 11. 2018 r. Szkolny Konkurs Historyczny „Powstań Polsko, skrusz kajdany…”. Konkurs był otwarty dla wszystkich uczniów naszej szkoły (gimnazjum i liceum). Wzięło w nim udział 29 osób. Wyniki konkursu pokazały, dużą wiedzę i zainteresowanie tematyką niepodległościową wśród naszej młodzieży. Finalistą konkursu został uczeń klasy 3 c LO – Dawid Micek.

Honorowy patronat nad naszym konkursem objęli: Wicemarszałek Sejmu RP – Stanisław Tyszka, Senator RP – Jan Żaryn oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik. Ufundowali oni również cenne nagrody dla wszystkich uczestników konkursu.

W ramach wdzięczności za współpracę z tak szacownymi politykami, przedstawiciele uczniów wraz z wicedyrektorem liceum – panią Ewą Przedborską, udali się 23. 11.2018 do Sejmu RP, aby osobiście podziękować Panu Wicemarszałkowi Stanisławowi Tyszce i Panu Senatorowi Janowi Żarynowi za ten patronat.

Dodatkową nagrodą dla uczestników konkursu, była możliwość uczestnictwa w Pikniku Patriotycznym zorganizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów. Wzięło w nim udział 11 uczniów naszego liceum z różnych klas.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku szkolnym, w naszej szkole miał miejsce Konkurs Wiedzy o Polskim Parlamencie. Wówczas również patronatem i pomocą służył nam Pan Marszałek Tyszka. Pojawił się wówczas osobiście na wręczeniu nagród zwycięzcom tego konkursu, a następnie poprowadził bardzo ciekawe zajęcia z młodzieżą na temat funkcjonowania naszego parlamentu.

W dniu 9 czerwca 2018 roku odbył się Warszawski Festiwal Teatrów Francuskojęzycznych.
Nasza szkoła już po raz kolejny brała  udział w tym przedsięwzięciu.
Uczniowie przygotowywali się do konkursu przez cały rok szkolny, chętnie uczęszczając na zajęcia teatralne prowadzone w języku francuskim przez Panią Aleksandrę Poprawską i Panią Renatę Sikorską . W kuluarach konkursu można było usłyszeć pochwały :,,Jesteście bezkonkurencyjni”. Z ogromną radością informujemy, że decyzją jury nasza młodzież zdobyła I miejsce za przedstawienie ,,Skąpiec”. Ponadto Kacper Rutkowski z klasy III B gimnazjum zdobył nagrodę w kategorii najlepszy aktor. Równolegle z festiwalem teatralnym odbyły się konkursy śpiewu i recytacji. Nasza uczennica Klementyna Kasprzykowska z klasy III B gimnazjum zdobyła III miejsce za piosenkę Edith Piaf ,, Je ne regrette rien.Serdecznie gratulujemy! Zdobyte nagrody są nie tylko dowodem dużego zaangażowania uczniów i nauczycieli, ale również najlepszą motywacją do nauki języka francuskiego.Vive la langue francaise!

  

  

 

Uczniowie z klas I i III LO uczący się języka rosyjskiego wzięli udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym w ramach Warszawskiego Festiwalu Języka Rosyjskiego.

Przygotowali prace pt. „Kalendarz Rosyjski”.

Celem festiwalu jest popularyzacja języka oraz kultury rosyjskiej.

W 2014 roku dyrektorzy białołęckich gimnazjów podjęli współpracę w zakresie organizacji konkursów gimnazjalnych. Ideą działania była aktywizacja środowiska uczniów i nauczycieli skupienie zadań wokół celów dydaktycznych i poznawcze stymulowanie młodzieży. W bieżącym roku po raz kolejny proponujemy wszystkim warszawskim gimnazjom udział w tym przedsięwzięciu. Warszawska Akademia Talentów została stworzona z myślą o uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej, która chce rozwijać się w różnych dziedzinach wiedzy. W tym roku szkolnym 2017/2018 w ramach Warszawskiej Akademii Talentów odbędzie się 12 konkursów.

Celem konkursów jest:

- Doskonalenie pracy szkół w zakresie wspierania rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych.

- Rozwijanie zainteresowań poznawczych uczniów.

- Wyzwalanie twórczej postawy nauczycieli w poszukiwaniu odpowiednich metod i form pracy z uczniem zdolnym.

- Promowanie szkół, nauczycieli oraz szczególnie uzdolnionych uczniów.

- Wdrażanie uczniów do samokształcenia.

Każde gimnazjum białołęckie przygotowało dwa konkursy. Harmonogram konkursów stanowi załącznik nr 1 do tego pisma.

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w organizowanych konkursach w ramach Warszawskiej Akademii Talentów.

Konkursy odbywają się pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Warszawa Białołęka.

W 2001 roku dyrektorzy białołęckich gimnazjów podjęli współpracę w zakresie organizacji konkursów gimnazjalnych. Ideą działania była aktywizacja środowiska uczniów i nauczycieli, skupienie zainteresowań wokół celów dydaktycznych i poznawcze stymulowanie młodzieży. W bieżącym roku proponujemy wszystkim warszawskim gimnazjom udział w tym przedsięwzięciu. Warszawska Akademia Talentów została stworzona z myślą o uzdolnionej młodzieży gimnazjalnej, która chce rozwijać się w różnych dziedzinach wiedzy. Inicjatywa skierowana jest do grupy nastolatków w przedziale wiekowym 13-16 lat. W roku szkolnym 2016/2017 w ramach Warszawskiej Akademii Talentów odbędzie się 12 konkursów tematycznych i artystycznych.

 

Do pobrania: