Ortograficzne sukcesy w LO
Z ogromną satysfakcją informujemy, że licealiści z klas pierwszych znaleźli się wśród najlepszych uczniów na Mazowszu w 2018 roku.
W Konkursie Ortograficznym „Ortografia na medal”, organizowanym pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty przez Stowarzyszenie Warszawskich Nauczycieli Polonistów, w etapie wojewódzkim, w kategorii szkół ponadpodstawowych,
Wiktoria Wojciechowska z 1E została laureatem,
a Julia Pycz z 1E i Michał Olszewski z 1C - finalistami Konkursu.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, nie tylko ortograficznych.
Anna Brodawka – koordynator Konkursu
Dnia 14 stycznia w CV Liceum Ogólnokształcącym odbył się II etap XVII Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” dla uczniów liceum. Uczestnicy pisali dyktando przygotowane przez profesora Radosława Pawelca, a następnie rozwiązywali test gramatyczny.
Do III etapu – wojewódzkiego zakwalifikowali się:
- 1.Małgorzata Szuba z 1D
- 2.Natalia Poczek z 3C
- 3.Robert Buczyński z 3D
Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Uroczyste podsumowanie etapu dzielnicowego i oficjalne ogłoszenie wyników oraz wyłonienie Warszawskiego Mistrza Ortografii odbędzie się 8 lutego (środa) o godz.13.00 w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul. Stara 4.
Etap wojewódzki odbędzie się 11 marca 2017 roku (sobota) o godz. 10.00 w Zespole Szkół Samochodowych im. Czesława Orłowskiego przy ul. Jana Pawła II nr 69 w Warszawie.
Jak co roku, siatkarki naszego Liceum wzięły udział w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Od kilku lat nie schodzą poniżej najlepszej ósemki w stolicy. Nie było zatem niespodzianką, że tegoroczne WOM-y okazały się sukcesem dla podopiecznych trenerów Łukasza Siekierskiego i Pawła Sutyńca. Licealistki sięgnęły po upragnione złoto!
Były to dla dziewcząt bardzo pracowite i męczące dwa tygodnie kwietnia. W sumie miały do rozegrania 9 meczów, z których wygrały… wszystkie dziewięć! Warto jednak zaznaczyć, że to nie te dwa tygodnie zdecydowały o wymarzonym zwycięstwie, ale ciężka praca przez ostatnie 6 lat, bowiem połowa drużyny już tak długo trenuje pod okiem pana Siekierskiego i Sutyńca. Pierwsze kroki stawiały w klasie siatkarskiej naszego Gimnazjum. Poza tym, Białołęka jako jedyna dzielnica z biorących udział w zawodach ma tylko jedno liceum, przez co uczennice CV LO nie rozgrywają meczów dzielnicowych i są rzucane od razu na głęboką wodę, mierząc się z mistrzami pozostałych warszawskich dzielnic.
I choć mecze, w szczególności finałowe, nie były łatwe, a w trakcie zawodów nie obyło się bez gorszych chwil i obaw o kolejne starcia (przed finałami czołowa atakująca zespołu, Aleksandra Bober z kl. 2C, doznała kontuzji, która pozbawiła ją możliwości fizycznego wspierania koleżanek), wiara we własne możliwości, pewność siebie na boisku i radość gry sprawiły, że dziewczęta z rozgrywek wyszły zwycięsko.
Nie zawiedli również kibice. Na mecz finałowy przyjechała liczna grupa naszych licealistów, aby pomóc swoim koleżankom w sięgnięciu po najwyższe trofeum, tym bardziej, iż walczyły one z faworytem zawodów i jednocześnie gospodarzem, XLI Liceum Ogólnokształcącym im. J. Lelewela. Wynik meczu (2:0 w setach) świadczy tylko o tym, że była to zasłużona wygrana. Szkoda tylko, że szkolne zawody piłki siatkowej na tym etapie się kończą. Gdyby była możliwość pokazania swoich możliwości na poziomie wojewódzkim, a nawet krajowym, na pewno nie mielibyśmy się czego wstydzić.
Oby więcej takich triumfów święcili nasi uczniowie!
Najlepsze siatkarki w Warszawie to: Aleksandra Bober, Paulina Dybus, Natalia Górska, Marta Kowalska, Zosia Krasowska, Daria Parczyńska, Ilona Puławska, Katarzyna Pasztalaniec, Aleksandra Sienkiewicz, Paulina Szóstkiewicz, Aleksandra Zalewska. Trenerzy: Łukasz Siekierski i Paweł Sutyniec.
Takiego sukcesu w piłce siatkowej Białołęka jeszcze nie miała. Co więcej, żadna z dzielnic warszawskich w ciągu co najmniej 10 ostatnich lat nie osiągnęła tego, co tarchomińskie liceum. 28 kwietnia br. reprezentacja piłki siatkowej chłopców CV Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Herberta w Warszawie rozegrała zacięty finał Warszawskiej Olimpiady Młodzieży z LXX Liceum im. A. Kamińskiego z Ursynowa, w którym zwyciężyła (2:1 w setach), zdobywając upragnione złoto. Ów sukces cieszy tym bardziej, iż niespełna dwa tygodnie wcześniej siatkarki CV Liceum także zdobyły najwyższe trofeum WOM. Takiego podwójnego sukcesu w jednej dyscyplinie zespołowej dawno żadna dzielnica nie miała.
Białołęka ciężko pracowała na takie osiągnięcia. Zdecydowana większość złotej drużyny męskiej to wychowankowie klasy sportowej Gimnazjum Nr 122, które wraz z CV LO tworzy Zespół Szkół Nr 106. Bieżący rok to już szósty rok treningów w szkolnych obiektach pod czujnym okiem trenerów, pana Pawła Sutyńca i pana Łukasza Siekierskiego. Taki wysiłek musiał się opłacić. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy udowodnili, że w Warszawie nie ma im równych.
Droga tarchomińskich siatkarzy do finału nie była łatwa. Choć pewnie wygrywali mecze w rozgrywkach grupowych, w późniejszych etapach czekało ich sporo problemów. Należy wziąć pod uwagę, że chłopcy – podobnie jak dwa tygodnie wcześniej dziewczęta – nie mieli okazji zmierzenia się w rozgrywkach dzielnicowych, ze względu na to, że CV LO jest jedynym liceum na warszawskiej Białołęce. Tym sposobem rywalizowali w Olimpiadzie z mistrzami poszczególnych dzielnic, nie będąc do końca świadomymi ich poziomu. Na szczęście nie dali się zaskoczyć. Determinacja, odpowiednie wyszkolenie oraz mózg zespołu, rozgrywający (ale i doskonale atakujący i zagrywający) Piotr Cecot pozwoliły im sięgnąć po najwyższe trofeum zawodów. Teraz pozostaje nam tylko wierzyć, że ten sukces powtórzą za rok!
Najlepsi siatkarze w Warszawie to: Piotr Cecot, Szymon Grzyb, Tymoteusz Kaczmarek, Olaf Kinast, Dorian Lewandowski, Michał Rojewski, Jakub Rutkowski, Hubert Wielądek. Trenerzy: Paweł Sutyniec, Łukasz Siekierski.
Trzy uczennice klasy 2C naszego liceum: Olga Gołąb, Katarzyna Malinowska i Natalia Poczek zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego XVI Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs objęty jest honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Uczestniczki w etapie dzielnicowym zmierzyły się z trudnym dyktandem i testem sprawdzającym znajomość ortografii i interpunkcji.
Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy !