Oxford to wielotysięczne miasto w Anglii, znane głównie z uczelni wyższych kształcących wybitnych naukowców, polityków czy artystów. Oprócz tego jest miastem oferującym edukację językową, w zakresie angielskiego. Jedną ze szkół realizującą takie założenia jest szkoła Regent School of Oxford, która jako pierwsza zaoferowała taki sposób kształcenia językowego. Miałam przyjemność odbycia kurs z języka angielskiego, który trwał dwa tygodnie. Zajęcia realizowane były od poniedziałku do piątku w godzinach 08:45-15:45 włączając w to przerwy. Szkoła oferuje podnoszenie kwalifikacji zawodowych, zdobycie certyfikatów językowych, w tym przygotowanie do egzaminu FCE. Zajęcia szkolne obejmowały naukę języka na różnych poziomach stawiając głównie na problemy i zaległości w języku. Dzięki wzięciu udziału


w zajęciach i w projekcie można było powtórzyć, odświeżyć i nabrać większej pewności językowej. Poza tym szkoła oferuje zajęcia z ludźmi z całego świata co przekłada się również na zawiązanie nowych znajomości, poznanie różnych kultur i religii. Poprzez takie działanie zwiększa się zatem aspekt wielokulturowości co przełożyło się na prowadzone w placówce macierzystej zajęcia z lekcji religii.

Ponadto w Oxfordzie można spędzić miło czas zwiedzając między innymi Ashmolean Museum; Bodleian Library, Radcliffe Camera, Christ Church Cathedral czy Church of St. Mary Virgin.