Od 2011 roku Warszawa współorganizuje projekt społeczny „Bieg po Nowe Życie”. Główną ideą tego wydarzenia jest promocja działań prozdrowotnych, a także edukacji w zakresie transplantologii. Innym, równie ważnym celem, jest aktywizacja społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu. Siódmy już Bieg odbył się 5 września 2015r. w Łazienkach Królewskich w stolicy, a nasza szkoła już po raz drugi (jako jedyna placówka oświatowa! ) czynnie włączyła się w pomoc przy organizacji i przebiegu tej imprezy.

Do tegorocznej edycji Biegu zgłosiło się aż 120 wolontariuszy z naszego Liceum - uczniowie i absolwenci. Ich zadaniem było patrolowanie trasy podczas trwania zawodów, a także rejestracja uczestników biegu. Nie było to łatwe, bowiem do tegorocznej edycji zostało zgłoszonych ponad 2200 osób! Mimo to nasi uczniowie świetnie radzili sobie z powierzonymi im obowiązkami. Trasa Biegu liczy nieco ponad 3,5 km. Pokonuje się ją nie biegnąc, a… chodząc! Nordic walking, bo o takim chodzeniu mowa, to sport dla każdego, także dla osób w zaawansowanym wieku i mniej sprawnych – mówi aktorka Dorota Stalińska. Podczas tej edycji ponad 1700 uczestników przyczyniło się do pobicia światowego rekordu Guinnessa w ilości osób uprawiających nordic walking w jednym miejscu! Zawodnicy z naszego Liceum dzielnie wspierali bicie rekordu!    

   
Drugą konkurencją była sztafeta gwiazd składająca się z trzech osób: pierwsza, to osoba znana ze świata show-biznessu. W tym roku na trasie sztafety pojawili się m.in.: piosenkarka i aktorka Izabela Trojanowska, aktor Zbigniew Zamachowski, lider zespołu Feel Piotr Kupicha oraz gość specjalny – prof. Jerzy Buzek. Drugim członkiem sztafety jest osoba po przeszczepie – sportowcy z Polskiego Stowarzyszenia Sportu, a trzecim – osoba reprezentująca sponsorów całego przedsięwzięcia np. tygodnik Party, teatr Imka, Hotelu Warszawianka i wielu innych.

W tym roku drugi raz (na równi z gwiazdami) wystartowała sztafeta naszego Liceum. Brali w  niej udział uczniowie i nauczyciele CV LO. W ubiegłorocznej edycji nasza szkoła zajęła czwarte miejsce, przegrywając zaledwie 4 sekundami walkę o miejsce na podium; tegoroczne wyniki niestety nie są jeszcze znane.  
Niektórzy uczniowie wystartowali także w sztafetach innych zespołów. Oliwia Kowalska na przykład wspomogła drużynę Teatru Imka, którą dowodził aktor Tomasz Karolak. Start w sztafecie drużyny Teatru Imka był dla mnie zaszczytem. Miałam okazję poznać wielu interesujących ludzi, czego nie zapomnę do końca życia – mówi Oliwia Kowalska z kl. 2C.

Warto jednak zaznaczyć, że Bieg po Nowe Życie to nie tylko rywalizacja – to także dobra zabawa. Atmosfera imprezy jest bardzo przyjemna. Wszyscy się uśmiechają, nie myślą o rywalizacji, tylko o dobrej zabawie. Mogę śmiało porównać ją z klimatem rodzinnego spotkania mówi inna z uczestniczek – Aleksandra Piotrowska z kl. 2B. Moim zadaniem była praca w strefie VIP. Rozdawałem koszulki, numery startowe oraz kierowałem uczestników do sztafet, w których mieli startować mówi Bartosz Grzegorczyk z kl. 2D. Pomimo faktu, że impreza trwała prawie cały dzień, nie nudziłem się i miło spędziłem czas. A wszyscy licealiści pracujący na stanowisku rejestracji VIP mieli wyjątkową okazję poznać wielu znanych ludzi ze świata estrady, telewizji, teatru i sportu.

Za dzielną pomoc w obsłudze wydarzenia nasze Liceum otrzymało certyfikat, który został umieszczony w honorowej gablocie w holu głównym szkoły. Jest to ważne osiągnięcie, ponieważ CV LO było jedynym wsparciem technicznym Biegu zarówno w tym, jak i poprzednim roku. Jako jedyna szkoła na terenie Warszawy mieliśmy zaszczyt pomagać w organizacji tak ważnego przedsięwzięcia. I to także dzięki nam, Bieg zakończył się sukcesem.