Takiego sukcesu w piłce siatkowej Białołęka jeszcze nie miała. Co więcej, żadna z dzielnic warszawskich w ciągu co najmniej 10 ostatnich lat nie osiągnęła tego, co tarchomińskie liceum. 28 kwietnia br. reprezentacja piłki siatkowej chłopców CV Liceum Ogólnokształcącego im. Z. Herberta w Warszawie rozegrała zacięty finał Warszawskiej Olimpiady Młodzieży z LXX Liceum im. A. Kamińskiego z Ursynowa, w którym zwyciężyła (2:1 w setach), zdobywając upragnione złoto. Ów sukces cieszy tym bardziej, iż niespełna dwa tygodnie wcześniej siatkarki CV Liceum także zdobyły najwyższe trofeum WOM. Takiego podwójnego sukcesu w jednej dyscyplinie zespołowej dawno żadna dzielnica nie miała.

Białołęka ciężko pracowała na takie osiągnięcia. Zdecydowana większość złotej drużyny męskiej to wychowankowie klasy sportowej Gimnazjum Nr 122, które wraz z CV LO tworzy Zespół Szkół Nr 106. Bieżący rok to już szósty rok treningów w szkolnych obiektach pod czujnym okiem trenerów, pana Pawła Sutyńca i pana Łukasza Siekierskiego. Taki wysiłek musiał się opłacić. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy udowodnili, że w Warszawie nie ma im równych.

Droga tarchomińskich siatkarzy do finału nie była łatwa. Choć pewnie wygrywali mecze w rozgrywkach grupowych, w późniejszych etapach czekało ich sporo problemów. Należy wziąć pod uwagę, że chłopcy – podobnie jak dwa tygodnie wcześniej dziewczęta – nie mieli okazji zmierzenia się w rozgrywkach dzielnicowych, ze względu na to, że CV LO jest jedynym liceum na warszawskiej Białołęce. Tym sposobem rywalizowali w Olimpiadzie z mistrzami poszczególnych dzielnic, nie będąc do końca świadomymi ich poziomu. Na szczęście nie dali się zaskoczyć. Determinacja, odpowiednie wyszkolenie oraz mózg zespołu, rozgrywający (ale i doskonale atakujący i zagrywający) Piotr Cecot pozwoliły im sięgnąć po najwyższe trofeum zawodów. Teraz pozostaje nam tylko wierzyć, że ten sukces powtórzą za rok!

Najlepsi siatkarze w Warszawie to: Piotr Cecot, Szymon Grzyb, Tymoteusz Kaczmarek, Olaf Kinast, Dorian Lewandowski, Michał Rojewski, Jakub Rutkowski, Hubert Wielądek. Trenerzy: Paweł Sutyniec, Łukasz Siekierski.