Już od kilku lat uczniowie klas drugich i trzecich naszego liceum uczestniczą w uzupełniających zajęciach edukacji medialnej, w ramach których poznają historię kinematografii oraz podstawowe zagadnienia związane z kinem, teatrem, publicystyką i nowymi mediami. Zajęcia uzupełniają lekcje języka polskiego oraz pozwalają na świadomy i pełniejszy odbiór kultury. Aby lekcje te stanowiły przede wszystkim doświadczenie i przeżycie, uczniowie uczestniczą też w projektach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej w Kinie Muranów i spotkaniach z ludźmi kultury.
W ubiegłym tygodniu gościem w naszej szkole był aktor teatralny i filmowy pan Paweł Krucz, znany z ról w takich filmach jak "Requiem", "Syberiada polska" czy "Kamienie na szaniec". Pan Krucz spotkał się z klasami 2B oraz 2D i opowiadał o swoich doświadczeniach w  pracy aktora, początkach swojej kariery, a także o współpracy z reżyserami i innymi aktorami.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i życzliwość. Do zobaczenia w Teatrze Polskim!