7 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się już piąta edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych „MiniGlobe”, koordynowanego przez panią Agnieszkę Pieniążek-Siekierską i panią Barbarę Kowalik. Po raz drugi podczas finałowych występów spotkała się najlepsza dziesiątka, wyłoniona w eliminacjach na podstawie nagrań nadesłanych przez szkoły z całej Polski. Ostatecznie mogliśmy zobaczyć na scenie spektakle gimnazjów liceów z takich miast jak Bydgoszcz, Oświęcim, Gdańsk czy Rzeszów. Niektórzy z uczestników to już nasi stali bywalcy, którzy chętnie przyjeżdżają do nas od kilku lat, aby zawalczyć o miano najlepszej grupy teatralnej w Polsce. Występy uczestników oceniało szanowne Jury w składzie: Anna Madajska (główny partner konkursu, właścicielka biura podróży CAMPORT), Mark Harrison (native speaker) i Bartłomiej Nowosielski (aktor filmowy i teatralny).


W tym roku – po raz drugi z rzędu – zwyciężyła nasza Szkoła, która zaprezentowała przedstawienie pt. „The Spectacles”, przygotowane przez panią B. Kowalik i panią A. Pieniążek-Siekierską. Co więcej, jeden z głównych aktorów, Cezary Kublik z klasy 3DLO, uzyskał nagrodę za najlepszą rolę męską i tym samym pojedzie na wakacyjny obóz teatralny, sponsorowany przez głównego partnera konkursu, biuro podróży CAMPORT. Pozostałe nagrody zakupiliśmy dzięki wsparciu wydawnictwa Oxford University Press, pani Joanny Rafałowicz oraz firmie Stomatologia Rafałowicz. Drugie miejsce w konkursie zajęli licealiści z Oświęcimia, trzecie – Liceum Filmowe z Warszawy, a wyróżnienie otrzymali także gimnazjaliści z Gdańska. Jedna z uczennic tego gimnazjum, Nina Szulc, została okrzyknięta najlepszą aktorką festiwalu i także w nagrodę pojedzie na obóz teatralny. Niespodzianką od naszego partnera była także 50% zniżka na obóz dla wyróżniającej się aktorki z Konina, Natalii Michalak.
Jesteśmy dumni, że z roku na rok coraz więcej szkół z całej Polski zgłasza się do naszego konkursu i z radością przyjeżdżają na finały. Ten dzień to co roku wielkie święto teatru, który doskonale łączymy z nauką języka angielskiego. Życzymy sobie kolejnych udanych edycji i kolejnych zwycięstw naszych uczniów!