29 marca 2019 r. w naszej Szkole odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych "MiniGlobe", organizowana po raz siódmy przez nauczycielkę języka angielskiego, panią Agnieszkę Pieniążek-Siekierską. W tym roku w organizacji pomagała klasa 3D Gimnazjum. Dziesięć szkół z różnych stron Polski, w tym gospodarz, walczyło o miano najlepszej grupy teatralnej w kraju. Zmagania aktorów oceniało szanowne Jury w składzie: Anna Madajska (główny partner konkursu, przedstawiciel biura podróży Camport, sponsor głównych nagród indywidualnych), Mark Harrison (nasz szkolny native speaker, doświadczony juror przeglądów teatralnych), Bartłomiej Nowosielski (aktor filmowy i teatralny), Mateusz Łapka (aktor filmowy i teatralny). Konkursowi partnerują także: Wydawnictwo Oxford University Press, Joanna Rafałowicz i Stomatologia Rafałowicz oraz Białołęcki Ośrodek Kultury.

            W tegorocznej edycji pierwsze miejsce zajęła grupa teatralna z Radomia (spektakl pt. "Kandydatki na żonę"), drugie miejsce: grupa z Gdańska ("Mean Girls"), a trzecie: grupa z Częstochowy ("Temptation, Temptations"). Jurorzy wyróżnili także licealistów z Bydgoszczy ("Life's Not All Beer and Skittles"), grupę dziewcząt z Przemyśla ("Library of Souls"), Natalię Krzyk z Radomia, Nadię Szumiło z Bydgoszczy (za reżyserię) oraz Piotra Łabęckiego z Krojczyna ("Wuthering Heigths"). Nagrody główne za najlepszą kreację aktorską, czyli między innymi vouchery na letnie obozy teatralne z Camportem, otrzymały: Gabriela Borowska (Radom), Aleksandra Hirsz (Gdańsk) i Marianna Nadolska (Bydgoszcz).

Konkurs się cieszy się ogromnym powodzeniem i wieść o nim dociera nawet do najdalszych zakątków Polski, od Szczecina po Przemyśl. Uczestnicy podkreślają niesamowitą atmosferę tego wydarzenia, dlatego tak chętnie co roku do nas wracają, aby móc wymieniać się doświadczeniami i nawzajem inspirować do działania. Wielu z nich wybiera potem ścieżkę aktorską, zdając egzaminy do szkół teatralnych i filmowych. Jest to również szansa wymiany doświadczeń nauczycieli, będących instruktorami i opiekunami zespołów teatralnych. Mamy nadzieję, że będziemy mogli organizować MiniGlobe do końca świata! :)