Dnia 8 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się Warszawski Festiwal Teatrów Francuskojęzycznych.  CV LO już po raz kolejny współorganizowało ten  konkurs. Było to niezwykle wydarzenie. Widzowie mogli obejrzeć wspaniałe spektakle w języku francuskim, podziwiać piękne stroje aktorów oraz  zachwycać się  grą aktorską wielu uczestników konkursu, a także posłuchać znanych francuskich  piosenek i poezji. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do konkursu przez cały rok szkolny, chętnie uczęszczając na zajęcia teatralne prowadzone w języku francuskim przez panią Aleksandrę Poprawską i panią Renatę Sikorską. Cieszymy się , że efekty naszej pracy zostały docenione i zdobyliśmy  pierwsze miejsce za przedstawienie :

,, Asterix et Obelix – mission Cleopatre ‘’ .

Ponadto Zofia Żukowska z klasy I E otrzymała nagrodę dla najlepszej roli żeńskiej – voucher o wartości 1000 zł na wakacyjny kurs językowy. Kacper Rutkowski z klasy 1 B i Jakub Gotowiec z klasy 1 F zostali wyróżnieni za role męskie i otrzymali  podwójne bilety do Teatru Polonia. O profesjonalnej grze aktorskiej naszych uczniów świadczy fakt , że Zofia i Kacper zostali docenieni przez panią reżyser polskich filmów animowanych i fabularnych Joannę Węgrzynowską  ( „Mowgli”,”Penny z Marsa”,”Coco”, „Soy Luna” ze studia filmowego SDI Media Studio, która zaproponowała im możliwość współpracy przy dubbingu. Jesteśmy bardzo dumne z całego, naszego zespołu teatralnego, który włożył w  występ mnóstwo wysiłku  i zapału. Dziękujemy i gratulujemy młodym aktorom. Vive le théâtre !

Organizatorki przeglądu

Aleksandra Poprawska Renata Sikorska