Finały II edycji Warszawskich Mistrzostw Szkół Średnich w koszykówce mężczyzn.

W półfinałach ekipy IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej i CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta bez problemów poradziły sobie ze swoimi rywalami i zameldowały się w finale. W meczu o trzecie miejsce bardzo długo prowadziło Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. A. Frycza Modrzewskiego, ale dosłownie w ostatniej sekundzie meczu losy spotkania odwrócił rzut, który dał III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Sowińskiego zwycięstwo 37:36.

Jak się okazało, finałowa potyczka także była bardzo wyrównana. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, o wszystkim decydowały detale. Na 5 sekund przed końcem meczu IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej prowadziło 16:14. Przerwa na żądanie dla CV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta pozwoliła tej drużynie rozrysować ostatnią akcję czwartej kwarty. Niestety niecelny rzut, który mógł doprowadzić do dogrywki przesądził o wyniku spotkania. CV LO im. Zbigniewa Herberta uległo IX LO im. Klementyny Hoffmanowej 14:16 zajmując drugie miejsce i zdobywając tym samym srebrny medal.

Wyniki turnieju finałowego II edycji WMSS:

I półfinał | III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Sowińskiego vs IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej 28:43
II półfinał | Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. A. Frycza Modrzewskiego vs CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta  23:47
Mecz o III miejsce | III Liceum Ogólnokształcące im. gen. Sowińskiego - Liceum Ogólnokształcące nr XVII im. A. Frycza Modrzewskiego 37:36
Finał | IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej - CV Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta  16:14