Dnia 6 października bieżącego roku w ramach Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej klasy pierwsze naszego liceum uczestniczyły w koncercie Symfonia na skrzypce i DJ-a, który odbył się w Białołęckim Ośrodku Kultury.

Projekt powstał dzięki współpracy z Fundacją Ewy Johansen Talent. Ideą koncertu było zaprezentowanie muzyki klasycznej w nowoczesnej aranżacji z niezwykłą oprawą kolorowych świateł.
Pan Tomasz Dolski - skrzypek - wykonywał utwory muzyki klasycznej od baroku po romantyzm. Wirtuozowi towarzyszyła DJ-ka.  Każda kompozycja poprzedzona została ciekawymi opowieściami o kompozytorach i epokach. Atutem muzycznego spotkania jest niezwykłe podejście Tomasza Dolskiego do młodych słuchaczy. Jego wiedza, poczucie humoru, mistrzowska gra na skrzypcach tak klasycznych, jak i elektrycznych sprawiły, że pozornie zamknięty świat muzyki klasycznej okazał się zrozumiały i dostępny dla każdego. Wyjątkowe wrażenia na słuchaczach zrobiło wykonanie Zimy Antonio Vivaldiego, gdzie muzyce towarzyszyły kolorowe światła, obrazy i mgły - tworząc niesamowity nastrój.
Koncert  był niepowtarzalnym przeżyciem dla każdego widza.