14 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się finał IX Ogólnopolskiego Przeglądu Szkolnych Przedstawień Anglojęzycznych „MiniGlobe”.

Patronem honorowym tej edycji i sponsorem nagrody dla zwycięzców był Gdański Teatr Szekspirowski. Uczestnicy przybyli z wielu miejscowości z całej Polski.  Młodzież wykazała się talentem, pomysłowością oraz znakomitą grą aktorską. Występy oceniało szanowne Jury w składzie: Urszula Zawadzka, Mateusz Łapka, Kacper Gaduła-Zawratyński i Mark Harrison. I miejsce zostało przyznane grupie teatralnej Liceum Filmowego przy Szkole Filmowej w Warszawie, która wystąpiła ze spektaklem pt. „Four Wedding Pictures”. I LO im. J. Słowackiego w Przemyślu zajęło II miejsce za przedstawienie pt. „The Last Cyclist”. Nasze Liceum im. Z. Herberta za spektakl komediowy pt. „Just Robin Hood” zdobyło III miejsce. Najlepszą kreację aktorską stworzyła Ada Grodzka z warszawskiego Liceum Filmowego, a drugie wyróżnienie indywidualne otrzymał Karol Ficek z Publicznego Akademickiego LO z Rzeszowa. Cztery dodatkowe jurorskie wyróżnienia otrzymali także: Aleksandra Pietrzak (Toruń), Antoni Kamiński (Józefów), Gosia Prochera (Warszawa, Liceum Filmowe), Dawid Paluszek (Przemyśl).

Konkurs odbył się dzięki ogromnemu wsparciu Agencji Turystyki Młodzieżowej ATAS, wydawnictw Macmillan i Pearson, gabinetu stomatologicznego Stomatologia Rafałowicz i pani Joanny Rafałowicz, a także Białołęckiego Ośrodka Kultury.

Było to ogromne wydarzenie kulturalne, prawdziwa uczta dla miłośników teatru oraz spora dawka języka angielskiego.

 

Izabela Petri, 1C

Agnieszka Pieniążek-Siekierska