23 września 2023 roku odbył się 23. Bieg po Nowe Życie.

Głównym celem tej wyjątkowej imprezy sportowej jest promowanie świadomego dawstwa narządów oraz pokazanie, że osoby po przeszczepach zyskują nowe, niesamowite życie.

Tegoroczna impreza była jubileuszowa -  już po raz dziesiąty w stolicy i za każdym razem uczniowie i absolwenci Naszego Liceum wspierają Bieg po Nowe Życie.   CV Liceum jest jedyną szkołą w Warszawie, której uczniowi pomagają w przygotowaniach i koordynacji Biegu. W tym roku było nas 60 wolontariuszy.

W 23. edycji wydarzenia po raz pierwszy wzięła udział młodzież z warszawskich szkół ponadpodstawowych. Do udziału w Biegu zaproszono osiemnastolatków z osiemnastu szkół, z osiemnastu dzielnic Warszawy.

Jedna z spośród 94 sztafet, które stanęły na linii startu i pomaszerowały alejkami parkowymi Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, ta z numerem 76, reprezentowała CV Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta. W jej skład wchodzili:

Cezary Trybański – koszykarz, pierwszy polski zawodnik w lidze NBA

Karina Paszek – osoba po przeszczepie

Oliwia Kotowska – Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego CV LO

Barbara Lesiak – uczennica kl.4c CVLO

 

Na biegu panowała niezwykła atmosfera, każdy dzielił się historiami swojego nowego życia. Nie zabrakło uśmiechu i zdrowej rywalizacji. Bieg po Nowe Życie to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń, wspierających transplantologię i niezapomniane przeżycie dla uczestników.