Życzenia dla Polonii składane przez uczniów naszego liceum

W kwietniu byliśmy w Senacie i Sejmie trafił nam się bardzo młody przewodnik z ogromną wiedzą, opowiadał bardzo zajmująco wtrącając oryginalne ciekawostki. Zadawał również bardzo trudne pytania np. Jakie trzy daty widnieją na lasce marszałkowskiej? Wspólnymi siłami udało nam się na nie dobrze odpowiedzieć. Oprowadził nas pokazując miejsca oficjalne i te, których w telewizji nie zobaczymy.

Zwiedzając Senat zostaliśmy zapytani co sadzimy o Polakach, którzy wyjechali z naszego kraju i postanowili ułożyć sobie życie za granicą. Zaproponowano nam rzecz niecodzienną a mianowicie mogliśmy zobaczyć gabinet Pani Marszałek Senatu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i od kuluarów zobaczyć pracę tych, którzy decydują o naszym życiu. Pani Marszałek w swoim grafiku znalazła dla nas dłuższą chwilę i mogliśmy porozmawiać. Zadawaliśmy przeróżne pytania o jej pracy, Szefowa Senatu bardzo chętnie odpowiadała, przytaczała różne ciekawe i wesołe anegdoty, które wydarzyły się podczas pracy Senatorów.

Niesamowitym dla nas doświadczeniem był udział w nagraniu życzeń skierowanych do Polonii na całym świecie z okazji Dnia Polonii razem z Panią Marszałek.

Osoby pracujące w Sejmie przez ekran telewizora wydają się bardzo poważne i niedostępne i tu byliśmy bardzo zaskoczeni, ponieważ okazali się bardzo otwarci i chętni do rozmowy z nami.

A całe to doświadczenie zawdzięczamy bardzo ciekawej osobowości, która zadbała o poszerzenie naszych horyzontów, w Senacie możecie ją spotkać po cichu przemykającą korytarzem a naprawdę jest ona odpowiedzialną za jeden najważniejszych elementów decydujący o sukcesie naszego kraju.

Dziękujemy

Poniżej możecie obejrzeć fragmenty z naszej wizyty.

https://www.facebook.com/SenatRP/videos/%C5%BCyczenia-marsza%C5%82ek-senatu-ma%C5%82gorzaty-kidawy-b%C5%82o%C5%84skiej-z-okazji-dnia-polonii-i-po/447127594479397/