Transplantologia na "6" wystartowała w CV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta rozpoczynając tym samym cykl spotkań  dotyczących transplantologii w 18 szkołach ponadpodstawowych w Warszawie!

Wybór miejsca na pierwsze spotkanie nie był przypadkowy gdyż CV LO od 10 lat pomaga w organizacji Biegu po Nowe Życie w Warszawie.

Podczas spotkania przewodniczący Krajowej Rady Transplantacyjnej prof. Roman Danielewicz, team organizacyjny i Rafał Kąty - osoba po przeszczepieniu podzieli się z Nami swoją wiedzą i życiowymi doświadczeniami.  Głównym celem spotkania było promowanie świadomego dawstwa narządów oraz pokazanie, że osoby po przeszczepach zyskują nowe, niesamowite życie.

Podczas 23. edycji Biegu Po Nowe Życie po raz pierwszy udział wzięła młodzież z warszawskich szkół ponadpodstawowych. Zdaniem Arkadiusza Pilarza, organizatora akcji „(…) przyszedł czas na to, by zaangażować w promocję transplantacji młodzież, już nie tylko w formule wolontariatu, ale aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu. Stąd pomysł zaproszenia do udziału młodzieży szkół ponadpodstawowych, osiemnastolatków, ludzi wchodzących w dorosłość, którzy mogą stać się „przekaźnikiem” ważnych idei. Do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie zaprosiliśmy osiemnastolatków z osiemnastu szkół reprezentujących osiemnaście dzielnic Warszawy. Jest w tym jasna symbolikaWarszawa żyje sportem.”

Jesteśmy dumni, że od 10 lat możemy czynnie uczestniczyć w tak ważnej inicjatywie.