Na początku grudnia Samorząd Uczniowski we współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej Dzielnicy Białołęka ogłosił zbiórkę paczek żywnościowych. Większość klas i wychowawców aktywnie włączyła się w akcję pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszej dzielnicy. Zebrana żywność jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia trafi do najuboższych rodzin z Białołęki oraz osób starszych w izolacji wywołanej pandemią. POMAGAMY!

  

„SŁODKI PONIEDZIAŁEK” oraz BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ CHARYTATYWNY

10 grudnia zorganizowaliśmy dla uczniów naszej Szkoły akcję charytatywną „Słodki Poniedziałek”. Chętni uczniowie i nauczyciele przygotowali domowe wypieki, które można było zakupić na długiej przerwie na holu głównym.

Tego dnia, podczas zebrań z rodzicami odbył się również kolejny już kiermasz ozdób i wypieków bożonarodzeniowych, na którym można było zakupić stroiki, choinki, ozdoby choinkowe, pierniczki, ciasta i kartki świąteczne. W przygotowania byli zaangażowani nauczyciele, chętni rodzice oraz uczniowie. Wspólnymi siłami udało się stworzyć nie tylko piękne ozdoby i smaczne wypieki, ale także przedświąteczną atmosferę. 

Wszystkim dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w przygotowania oraz za zakup naszych rękodzieł, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Kwota jaką udało się zebrać to 1483zł, została ona przeznaczona na pomoc zaprzyjaźnionemu nam już Domowi Dziecka w Radomiu. Tym razem za pośrednictwem pani Moniki Giemzy przekazaliśmy środki kosmetyczne i higieniczne dla dzieci.

Samorząd Uczniowski

„ GWIAZDKA DLA KAŻDEGO” CZYLI ŚWIĄTECZNE PACZKI DLA UBOGICH

Grudzień to wyjątkowy czas. Zgodnie z tradycją w tym właśnie okresie obdarowujemy naszych bliskich i znajomych świątecznymi prezentami. Podobnie jak w latach ubiegłych Samorząd Gimnazjum i Liceum nie zapomniał o najbardziej potrzebujących rodzinach w naszej okolicy. Tradycyjnie w  grudniu ruszyliśmy z akcją „ Gwiazdka dla każdego”. Zorganizowaliśmy zbiórkę żywności w poszczególnych klasach i przygotowaliśmy paczki świąteczne, które zostały dostarczone do Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Van Gocha przed Świętami Bożego Narodzenia. Dzięki Waszej wrażliwości i hojności mogliśmy sprawić ubogim rodzinom maleńką radość świąteczną. Artykułów było tak dużo, że musieliśmy jechać dwukrotnie do ośrodka, a najwięcej z nich przyniosła klasa 3E gimnazjum z wychowawczynią p. Moniką Giemzą oraz klasa 2B LO pod opieką wychowawcy pani Moniki Boguszewskiej.

Kolejna akcja w okolicach Świąt Wielkanocnych. Mamy nadzieję, że zaangażuje się w nią jeszcze więcej osób.

Samorząd Uczniowski

ZBIÓRKA DARÓW DLA SCHRONISKA ZWIERZĄT


Na początku roku szkolnego Samorząd Gimnazjum i Liceum ogłosił zbiórkę darów dla schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie przystąpili do  akcji,  przynosili karmę, koce i środki pielęgnacyjne. Akcja cieszyła się ogromną popularnością, a szczególnie zaangażowaniem wykazała się klasa 3C gimnazjum z wychowawczynią p. Elżbietą Cukierską- Koć oraz klasa 1C LO z wychowawcą p. Izabelą Zaleską.

Zebrane dary zostały przekazane do schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim z pomocą Pomoc  pani Agnieszki Kwoczak .


Akcja będzie kontynuowana w drugim semestrze.  Czekamy na dary rzeczowe dla czworonogów!

Z CAŁEGO SERCA DZIĘKUJEMY

WSZYSTKIM PRZYJACIOŁOM ZWIERZĄT

W sobotę 15 września 2018 r. odbyła się już 13. edycja akcji Bieg po Nowe Życie  pod hasłem  "Nosimy w sobie niejedno życie". Akcja ta ma za zadanie promować świadome dawstwo narządów.

Tradycyjnie wzięło w niej  udział wiele gwiazd kina, telewizji, muzyki, sportu, mediów   i kabaretu jak również osób po przeszczepach między innymi z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji. Sztafetowy marsz odbył się w Parku Świętokrzyskim przy Pałacu Kultury i Nauki, uczestnicy maszerowali z kijami do nordic walking. W Biegu po Nowe Życie wyniki to drugorzędna sprawa. Liczą się przede wszystkim szczytny cel i dobra zabawa. W sobotnim Biegu po Nowe Życie wśród 79 sztafet, które pojawiły się na starcie najlepsza okazała się sztafeta Subaru z Piotrem Zeltem, Michałem Sobkowiakiem oraz Pawłem Latałą. Drugie miejsce zajęła sztafeta Hotelu Marriott z Michałem Mikołajczakiem, Łukaszem Bojanowskim i Bartłomiejem Kaproniem, na trzecim uplasowała się sztafeta Santander Consumer Bank z Rafałem Maserakiem, Lucjanem Mileszczykiem i Justyną Owsiak. Uczniowie i nauczyciele  Naszej szkoły jako wolontariusze dzielnie pomagali   w tym przedsięwzięciu.

Podkategorie